כאבי צוואר / פריצת דיסק בצוואר

אוסטאופתיה יכולה לעזור לאלו מכם הסובלים מכאבי צוואר, פריצת דיסק בצוואר, וכאבים ביד הקשורים לצוואר

במרכז לאוסטאופתיה ירושלים (JOC), ראשית, אנו לוקחים היסטוריה רפואית מקיפה ומבצעים בדיקות אוסטאופתיות ואורטופדיות רלוונטיות, גם כדי לוודא שכאבכם הוא למעשה כאב שרירים ושלד. בהמשך, הטיפול האוסטאופתי, הוא טיפול ידני שכולל: עיסוי ברקמות הרכות, ביצוע תנועות עדינות במפרקים ומתיחות של השרירים.

הטיפול הידני עוזר להפחית את הדלקת, את כיווץ השרירים ואת המתח בעצבים, הגורמים לכאבי צוואר ולכאבים ביד.

אם אתם סובלים מכאב מתיש בצוואר, אתם לא לבד.

כאבי צוואר הם סוג שכיח מאוד של כאבי שרירים ושלד; פירוש הדבר שהוא כאב הנובע משינוי בתפקודם של השרירים, הדיסקים ומפרקי הצוואר. כאבי צוואר, הם מצב שיכול לגרום לנכות משמעותית, ולעיתים, מכריח היעדרות מעבודה ומונע עיסוק בפעילויות רגילות אחרות.

סוגי הפעילויות היומיומיות החוזרות על עצמן שרבים מאיתנו לוקחים חלק בהן במשך זמן ממושך ושיכולות לעורר או להחמיר כאבי צוואר הם:

• ישיבה מול כל סוגי המסכים (במיוחד עם יציבה לקויה)

• ביצוע פעולות ידניות מעל גובה הכתפיים (בדרך כלל כרוך בהרמת, הושטת הידיים או במבט והטיית הצוואר כלפי מעלה)

• עמידה עם צוואר כפוף (מבט כלפי מטה)

• רכיבה על אופניים (כולל ספינינג)

כמו כן, הוכח כי כאבי צוואר קשורים לדיכאון, קושי להירדם ונדודי שינה.

כמו בגב התחתון, הצוואר נוטה לשינויים או שחיקה הקשורה לגיל בדיסקים הצווארים במפרקים וברצועות. שינויים אלה נקראים בדרך כלל שינויים ניווניים ונראים לעיתים קרובות מאוד בבדיקות CT ו- MRI של מבוגרים.

אנחנו, במרכז לאוסטאופתיה ירושלים, יכולים להפחית את הבצקת שנוצרה סביב החוליות ואת כיווץ השרירים בצוואר וכך לאפשר חזרה מהירה וחלקה לעבודה ולפעילות היומיומית.

שירה תעמיד לרשותך כלים פשוטים לעזרה עצמית כמו מתיחות, ייעוץ לגבי יציבה נכונה ופעילות גופנית מתאימה, בכדי לאפשר לך לשמור ולשפר את בריאות עמוד השידרה בכלל והצוואר בפרט.