arek-adeoye-ljoCgjs63SM-unsplash

יום האישה הבינלאומי ובריאות גב האישה

חגגנו את יום האישה הבינלאומי בשבוע שעבר עם הנושא # בחר לאתגר.
איזה נושא נהדר … "עולם מאותגר הוא עולם ערני. באופן אינדיבידואלי, כולנו אחראים למחשבות ולמעשים שלנו – כל היום, כל יום. כולנו יכולים לבחור לאתגר ולהעיר לגבי הטיה מגדרית ואי שוויון. כולנו יכולים לבחור לחפש ולחגוג את הישגי הנשים … עם אתגר מגיע שינוי, אז בואו כולנו לבחור לאתגר. " (ציטוט מ:https://www.internationalwomensday.com/theme) ומתורגם

בואו נבחר להיות ערניות ונבחר לאתגר את מוחנו וגופנו ואת הקשר שלו למעשינו ולבריאות הגב שלנו.
בואו ניקח את האתגר כהזדמנות לאתגר ולשפר אתהבריאות,ואת בריאות הגב, בפרט. בואו ניקח עכשיו הזדמנות לשפר את איכות החיים עם מודעות ועירנות.
אתגרים ושינויים יכולים להיות מפחידים וקשים, אך לרוב מובילים אותנו לצמוח בכיוון חיובי.
מחקרים מראים כי קרוב ל 80% מהאנשים יסבלו מכאבי גב תחתון במהלך חייהם ומעט יותר נשים נוטות לסבול מגברים.
גוף האישה עוברשינויים רב (יותר מגברים) במהלך מחזור החיים של האישה. אנחנו, נשים טובות מאוד בלדאוג לאחרים לצרכים הרגשיים והפיזיים, ולפעמים על חשבון הצרכים שלנו.
בואיתבחרי לטפל ולהשקיע גם בעצמך ובבריאות הגב שלך, בפרט.
הגב, הוא התמיכה, הוא'עמוד השדרה' של התפקוד היומיומי שלנו. כמה מפחיד ומתיש לחוות ולסבול מכאב בחלק של הגוף התומך בנו ושומר עלינו זקופים, חזקים, פעילים וחיים. כולנו יכולות לבחור לנקוט בצעדים לקראת מודעות לגבי יציבה, לקראת ביצוע כמה שיותר צעדים ביום
(every step counts), וגם לבחור לתרגל באופן קבוע תרגילי מתיחה פשוטים ויעילים.
חברותי, בואו נבחר להשקיע בגב שלנו ובבריאות הכללית שלנו כמו שאנחנו בוחרים להשקיע בשותפים שלנו, בילדים שלנו ובשוק המניות.
התחילי את הדרך 'בחרי לאתגר' עם בריאות הגב והקלה בכאב בעזרת הטיפים הבאים:

1) בדקי את תחנת העבודה שלך ואת הרגלי היציבה בעבודה ובצעי שיפורים על ידי שאלת השאלות הבאות:
* האם מסך המחשב שלי בגובה העיניים בערך?
* האם אני יושבת ישר מול המסך שלי?
* האם אני קמה כל 20-45 דקות להסתובב מספר דקות?
* האם גב הכיסא שלי עומד זקוף (בזווית של 90 מעלות למושב) והאם הכיסא שלי מספק תמיכה מספקת לגב התחתון שלי כדי למנוע ממני להשתופף?
בדקי את קליפ חמוד זה כדי ללמוד איך לשבת טוב ולעזור גם לילדים שלך לשבת טוב יותר:

2) שלבי כמה שיותר צעדים בחיי היומיום שלכם על ידי הליכה, במקום לנהוג ולשבת יותר מדי (במיוחד אם את לא אוהבת להתאמן 'רשמית'). השתמשי באפליקציית טלפון או במעקב אחר צעדים כדי לספור את הצעדים היומיים שלך, כווני ל -10,000 ביום. הליכה שומרת על בריאותך ועל הגב שלך.
3) נסי את מתיחות הגב התחתון והישבן הפשוטות (המופיעות כאן) לפני שאת קמה מהמיטה, לפני השינה ואחרי פעילות גופנית (כולל הליכה ממושכת וסדירה).
זכרי: מתיחות יעילות יותר כאשר הגוף חם במיוחד, נצלו את ההזדמנות למתוח לאחר פעילות.

לבחירות שלךיש השפעה משמעותית על הבריאות שלך ועל הסובבים אותך, על הבריאות והחינוך לבריאות של הדורות הבאים.

מתיחה לגב תחתון
בשכיבה על מיטה, לקרב ברכיים כפופות לכיוון בית החזה. להחזיק את המתיחה (בלי כאב) לפחות 10 שניות ואז לשחרר את הרגליים קצת (להרחיק אותם קצת מבית החזה אבל לא להוריד אותם לגמרי). לחזור על פעולה זו של קירוב ברכיים לחזה 5 פעמים לפני הורדתם של הרגליים למטה/למצב יישורן.

מתיחה לשרירי הישבן/הרגל העליונה
בשכיבה על הגב להרים ברך אחת עם היד הנגדית לכיוון הכתף/היד (באלכסון) הנגדית כדי להרגיש מתיחה בישבן/חלק עליון של הרגל הכפופה. להחזיק את המתיחה לפחות 10 שניות ואז לשחרר את הרגל ע"י החזרתה לאמצע הגוף. לחזור על הפעולה 5 פעמים (כל פעם 10 שניות) ואז להחליף רגליים ולבצע ברגל השנייה.

3. Alternate Gluteus Stretch
Preparation: Lie on your bed. Bend one knee and hold it with opposite hand. The other knee is straight on the bed.
Execution: Pull leg toward opposite shoulder. Do not twist/lift the back. Feel a stretch at the back of the raised thigh/buttock and hold for 10- 20 seconds. Repeat with opposite leg. Repeat stretch 5 times per leg.